Von der Leyen nem jön júliusban Budapestre, Orbánt pedig nem fogadja az EP
A lap információi szerint nem találtak a felek megfelelő időpontot.
A lap információi szerint nem találtak a felek megfelelő időpontot.
Kocsis Máté korábban a román szélsőjobbra fogta, hogy a Fidesz nem lesz a konzervatív EP-frakció tagja.
Tarr mindezt formális pozíciónak fogja fel, azért vállalta el, hogy Magyar a magyarországi pártépítésre tudjon összpontosítani.
Magyar Péter arról beszélt, nehéz döntés volt, de jó lehetőségeket lát a brüsszeli munkában. Hangsúlyozta: “Havonta néhány napról van szó, nem fogok kiköltözni Brüsszelbe.”
A Tisza Párt alelnöke Brüsszelben az EP elnökével, Roberta Metsolával is tárgyal, valamint részt vesz a néppárti frakcióülésen.
Magyar Péter megszavaztatta rajongóit, legyen-e EP-képviselő, de inkább az a kérdés, hogy fő célját, a NER megdöntését mi szolgálná jobban. Lehet-e Brüsszelből pártszervezetet építeni a Fidesz ellenében, vagy csak arra jó a kinti állás, hogy biztos megélhetést nyújtson Magyarnak?
Reggel 6 órakor kinyitottak a szavazóhelyiségek, megkezdődtek az európai parlamenti és a helyi önkormányzati, illetve nemzetiségi választások. Az első önkormányzati eredmények már 20 óra után érkezhetnek, az uniós voksoláséra 23 óráig kell várni. Kövesse velünk a híreket egész nap, 18:30-tól pedig eredményváró élő műsorunkat.
Dupla választásra ébredt az ország vasárnap reggel: vasárnap dőlt el, kiket delegál Magyarország az Európai Parlamentbe a következő öt évre, az önkormányzati választáson pedig a polgármesterek személyéről döntöttünk, valamint arról, hogyan állnak össze a képviselőtestületek és megyei közgyűlések. A szavazókörökben reggel 6-tól az este 7-es urnazárásig lehetett voksolni, mi pedig folyamatosan frissülő cikkünkben követtük az eseményeket percről percre.
Az Európai Parlamentben a jobboldali populisták általában a többséggel szemben szavaznak, de több kérdésben is megosztottak – derül ki a Deutsche Welle adatelemzéséből. Mi várható a következő parlamenti ciklusban, amelynek a jobboldali konzervatívok és radikálisok a felmérések szerint nagyobb létszámmal futhatnak neki, miközben az európai frakcióik is jelentősen átalakulhatnak? A kérdés abból a szempontból is jelentős, hogy hová ülnek be a Fidesz képviselői.
Hollandiában már lezajlott az EP-választás, de az eredményeket – a többi tagállaméval együtt – majd csak vasárnap este hozzák nyilvánosságra, amikor a legutolsó szavazókört is bezárták. Az exit poll azonban meglepetést hozott, úgy tűnik, hogy Geert Wilders tavaly országos választásokat megnyerő radikális pártja a második helyen végez a baloldali koalíció mögött.
Gwendoline Delbos-Corfield szerint Magyarországon „nagyon ijesztő” folyamatok zajlanak.
Felvételüket kérik az Európai Néppárt frakciójába, komoly szakbizottságokba készülnek és mindent megtesznek, hogy a hazaérkezzenek a jogállamisági eljárásban felfüggesztett uniós pénzek. Röviden ennyit lehet eddig tudni arról, mivel készülnek az Európai Parlamentbe a Tisza Párt jelöltjei. Magyar Péter nyilatkozataiból azonban egy ennél részletesebb uniós program is kirajzolódik. Egy héttel a vasárnapi választások előtt az elérhető információk alapján utánajártunk, mi várható Brüsszelben attól a párttól, mely a legújabb közvélemény-kutatások szerint több képviselőt küldhet majd az EP-be, mint a többi ellenzéki párt együttesen.
Botrányok sora rázta meg az Európai Parlament szélsőjobboldali frakcióját, de különös módon éppen ez vezethet el rég várt összefogásukhoz. Egyre több jel utal ugyanis az olasz kormányfő, Giorgia Meloni és az elnökjelöltségre hajtó francia Marine Le Pen pártcsaládjainak közeledésére. Ha a választások után valahogy egyesítik erőiket, akár a harmadik legnagyobb frakciót is adhatják az EP-ben. Kár, hogy az évek óta erről álmodó Orbán Viktor ezt csak a partvonalról figyelheti.
Az Európai Parlament tagjai úgy látják, hogy a magyar kormány intézkedései a külföldi cégek kiszorítását szolgálják, megsértve az uniós jogot. Levelet küldtek Ursula von der Leyennek.
Bár egy európai parlamenti képviselő alapfizetése 8757 euró (3,3 millió forint), mégis, hetven százalékuknak van valamilyen mellékállása. Közülük azonban csak 180-an kapnak pénzt is ezért. A Transparency International megvizsgálta és közzétette azt, amit erről tudni lehet.
Az ukrajnai fegyverküldések leállítása, a genderszemlélet és a bevándorlás visszaszorítása, az európai zöld átmenet kemény bírálata – ezek a legfőbb tézisei annak a formálódó politikai csoportnak, amely akár önálló frakciót is alakíthat az Európai Parlamentben. A programjuk alapján pedig pont megfelelnek a Fidesznek. A dolog szépséghibája, hogy ez egy szélsőbaloldali csoport.